Перейти к содержанию
Портал БСЕМД.

Ruskat

Адмін
 • публікацій

  723
 • Зареєстрований

 • Відвідування

 • Переможець днів

  17

Активність репутації

 1. Подобається
  Ruskat получил реакцию от Євтушенко за запис в новинах, Етапи розроблення Колективного договору. Частина перша   
  Частина І
  Шановні колеги! Як ми й домовлялися, Профспілковий комітет продовжує  інформувати  Вас про хід розроблення Кол.договору,  проект якого нам пропонує затвердити керівництво Центру. На наше прохання спершу ми змусили колег робочої групи почати розгляд в Кол.договорі питання заробітних плат працівників. Адже решта питань хоч і є суттєвими, але такими, що не потребують якнайперших обговорень. Знаючи про те, як зухвало поводиться половина робочої групи зі сторони адміністрації, мною були запрошені всі члени ПК. Вони хоч і не мали право голосу, але стали свідками гарячих дискусій. Проте, я попередньо домовився із адміністрацією Центру про вимогу колективу щодо особистої зустрічі для обговорення нагальних проблем, які останнім часом почали виростати в колективі, як гриби. Для цього й були запрошені члени ПК.  Як і очікувалося, найгарячішою суперечкою стало питання щодо форми оплати працівникам.
  Ще під час керівництва Курмишева О.В. Центром я запропонував  йому ввести в проект нового Кол.договору  найсуттєвіше -  призначати зарплати працівникам виходячи із  розміру мінімальної зарплати в Україні, яка нині становить 4173 грн., а не від окладу чи мінімальної ставки в 3200 грн. Передбачалося, що зі щорічним зростанням  «мінімалки»  автоматично щороку зростатимуть і наші зарплати. Окрім цього ми з Олександром Васильовичем швидко досягнули згоди щодо збереження всіх доплат і введення надбавок, що врешті повинно було б мати такий вигляд: зарплата лікарів мала б складати до 20 тис грн, фельдшерів ,  які тільки-но прийшли працювати на станцію, - 8000 грн, а ті, які мали б категорійність – до 15-17 тисяч,  водії мали б отримувати щонайменше - 8000 грн. Але пізніше виникла ситуація, яка змушувала корегувати наші заплановані проекти по зарплатам. Якщо ми спочатку планували розмір зарплат, виходячи із суми в 176 грн на одного хворого, яку мала б виділяти НСЗУ, то пізніше ця цифра зменшилася спочатку до 157 грн, а врешті й до 117 грн. Цілком зрозуміло, що такі ціни на одного хворого є неприйнятними для формування запланованих нами отих перших зарплат. До цього додалося й те, що деякі надбавки якимсь чином вже не враховуватимуть як обов’язкові, а тому у формування зарплат не входитимуть. Керівництво запропонувало нам розглянути й затвердити в Кол.договорі свої розрахунки, які на перший погляд здавалися такими, що  буцімто ніхто не постраждає, а молоді спеціалісти, навпаки, мають від того виграти. Але із самого початку зародився сумнів у справедливості  їхньої «арифметики»! В чому ж ми вгледіли невідповідність?  Є таке правило у фізиці: «Якщо звідкись забрати і кудись примножити, то врешті загальна сума все одно залишиться сталою»!  Адже ніщо і ні звідки не береться. Якщо є загальна сума, то врешті вона такою і залишиться після перестановок. Натомість хтось отримає більше, а хтось, звичайно, менше! Та сама  невідповідність і з’явилася в тому, що для збільшення зарплат молодим спеціалістам, потрібно було б забрати у тих, хто має категорії і в якійсь мірі вирівняти зарплати всіх, лише з невеличкою різницею в кілька сотень гривень. І ось тут економісти Центру почали «впарювати» свої цифри!
  Пояснюю в деталях!   (Цифри буду обнуляти для полегшення сприйняття інформації, а розміри зарплат вказуватиму ті, які нараховуються бухгалтерією ( по-народному - «грязними»)).    Для прикладу, візьму порівняльну схему зарплат найчисельнішої групи працівників – фельдшерів. Згідно з постановою №308 нині фельдшери з вищою категорією отримують 9500 грн (якщо відняти 19,5%, то вийде чиста зарплата). Керівництво Центру пропонує зняти з них і з тих фельдшерів, які мають першу категорію, по 1400грн. Врешті, по їхнім розрахункам ці фельдшери повинні отримувати по-новому 8100 грн.  Фельдшери з другою категорією практично нічого не втрачають і нічого не набувають. А ось молодим спеціалістам планують підняти зарплати до 6000 грн чистими, коли в решти фельдшерів після відрахування зарплати мали б стати 6700 грн чистими.  Тобто, різниця між фельдшерами з категоріями і без неї має становити якихось 700 грн! Тепер щодо лікарів! Нині у лікарів з вищою категорією нарахування зарплати складає 11800 грн., а після перерахунків повинна стани близько на 2000 грн меншою.  Водії прирівнюються до таких, в яких зарплати теж мають бути на рівні 6000 грн чистими. Запам’ятайте ці цифри, до них ми ще повернемося! А зараз зробимо невеличкий екскурс до деяких законів України для ознайомлення зі статтями Кодексу Законів про Працю України, аби Ви могли порівняти їх із тим, що намагається зробити керівництво всупереч законодавству!!! Стаття 16. Недійсність умов колективного договору. Умови колективного договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством і угодами становище працівників, є недійсними.
  Стаття 247. Повноваження виборного органу первинної профспілкової організації на підприємстві, в установі, організації.  
  3) разом з власником або уповноваженим ним органом вирішує питання оплати праці працівників, форм і систем оплати праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат.
  Ст. 15 Закону "Про оплату праці":
  1) виборний орган первинної профспілкової організації бере участь в укладенні колективного договору, в якому повинні визначатися всі умови оплати праці;
  2) якщо колективний договір не укладено, власник повинен погодити умови оплати праці з виборним органом.
  А тепер по суті! 
  Спершу по фельдшерам! На нашій станції працює: 104 фельдшери з вищою категорією, 14 фельдшерів з першою категорією, 33 фельдшери з другою категорією та 50 фельдшерів без категорії.  Якщо у фельдшерів перших двох категорій забирають по 1400грн, - це становитиме загальну суму 165 200,00 грн!  По оцінкам бухгалтерії нині фельдшерам без категорії нараховують зарплати від 5000 грн до 6500 грн (без премій!). (Кожен може це перевірити по своїм зарплатним випискам!).  Але, не дивлячись на це, давайте їм додамо ще по 1000 грн із тих коштів, які забрали у категорійників. Тобто від суми 165 200, грн віднімемо  50 000грн. Залишилася сума – 115 200 грн! (запам’ятайте цю цифру!).
  Тепер перейдемо до лікарів!
  На станції працюють 19 лікарів з вищою категорією. З першою категорією працюють - 2 лікарі та з другою – 1.  Без категорії – 9 лікарів. Якщо з перших двох категорій зніметься по 2000грн, - це становитиме 42 тис грн. Додамо по пару тисяч лікарям без категорій, тобто – 18 тисяч. В чистому залишку по лікарям залишається – 24000 грн. Якщо додати залишкові суми після грабунку фельдшерів та лікарів, то щомісяця Центр загрібатиме своїми  липким  руками  приблизно до 139 200,00 грн (115200,00+24000) ! Ми ж з Вами не настільки дурні, щоб не розуміти в яких кишенях осідатимуть ці кошти! Правда ж? То ж добре подумайте чи потрібно нам вигадувати нові форми оплати тільки задля того, аби збідніти за рахунок невгамовних апетитів керівників Центру! Якщо Ви подумали, що це все, то ні!   Ми регулярно, мов ті батраки, носимо на своїх горбах хворих під час платних перевезень і за це нічого не отримуємо, бо, мовляв, виконуємо функції, прописані в трудових договорах. Натомість гроші потоками щомісяця пливуть в казну Центра, з якої безконтрольно годуються наші держиморди.  Довідка:   тільки з початку 2020 року наша станції перерахувала за платні послуги – 128 000 .00 грн !!!  Може із цих коштів хтось із працівників отримав премії чи допомогу? Якщо так, то я зніму капелюха і вибачусь, при умові, якщо це буде не один із керівників Центру! А такі послуги надаємо не лише ми! КНП налічує 7 філій, то ж нескладно додумати карколомні суми, які на нас зароблятиме Центр. 
  І наостанок я розпишу Вам своє бачення вирішення проблеми за принципом українського прислів’я: «Якби я був полтавським соцьким»!            Навіть за таким скудним фінансуванням НСЗУ і в залежності від посади працівникам можна без проблем  нараховувати зарплати   по такій схемі: техпрацівникам і водіям від 6000 до 8000 грн; фельдшерам (залежно від категорії) – від 8000 до 10000 грн, лікарям – від 10000 до 12000 !  Запитаєте звідки такий оптимізм? Відповідаю, розклавши цифри по поличкам:  Білоцерківщина налічує 330 тисяч мешканців. На кожного з них НСЗУ виділяє по 117 гривень в рік. Якщо помножити, то це буде – 38 610 000,00 грн. На нашій філії працює 322 працівники. Грубо кажучи, кожному дати по 10 тисяч зарплати і це становитиме 3 220 00,00 в місяць. За рік сума буде становити – 38 640 00,00 грн.  Так, ми бачимо, що є невеличке перевищення суми зарплат. А ще ж потрібні кошти на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, ліків тощо. Ось тут на допомогу прийдуть зароблені кошти на платних послугах!  А ще можна підключити кошти меценатів, спонсорів та місцевої влади. 
  Десь отак, як зумів, я висвітлив свою суб’єктивну оцінку сьогоднішньої ситуації і проаналізував варіанти її вирішення. Кожен має право погодитися зі мною чи ні. Врешті, - вибір за Вами!
  Частина ІІ
  22 квітня 2020 року робоча група заплановано зібралася на чергову зустріч.  За ініціативою профспілкового комітету БЦСЕМД на зустріч були запрошені журналісти регіональних ЗМІ, яких небезпідставно турбувало питання щодо невмотивованого зменшення бригад ЕМД на лінії, штучно створеного керівництвом КНП КОР «КОЦЕМД та МК» і зокрема генеральною директоркою – Шарко О.М.  Нині це питання турбує не лише медпрацівників  філії, а й стоїть на порядку денному кожного мешканця Білоцерківщини! Недаремно кажуть, що нечесні чиновники бояться відеокамер і намагаються уникнути таких зустрічей, ховаючись, мов щурі в норах.  Не стала винятком цього твердження і наша зустріч. Чиновники абсолютно не були готовими до зустрічі з журналістами, не дивлячись на те, що я попередив адміністрацію, що журналісти не мають на меті ставити запитання, не втручатимуться в роботу робочої групи, а лише очікували відповіді  на поставлені мною питання керівникам щодо існуючої проблеми в нашому регіоні. Сказати, що це стало неочікуваним перфомансом  для управлінців Центру ЕМД, то означало б не сказати нічого. Це мало вигляд вибуху бомби в спокійному житті жаб’ячого болота! На очах адміністрації під час відео конференції чітко читалися  відчай і страх. Вони довго не могли оговтатися від такої «нахабності» нашої Профспілки. А очільниця Центру так і не змогла заронити й слова до самого кінця зустрічі. Замість неї ситуацією почав керувати один із її замісників – Куц О.С., перейнявши на себе керування усім процесом.
  Журналісти так і не почули від Шарко О.М. відповіді про причини її злочинних  наказів щодо зменшення бригад на лінії, зокрема в час епідемії, та щодо урізання часів роботи медпрацівників до голої ставки.
  Навіть прозвучали фантастичні  висловлювання про те, що можливо до нас навмисно було заслано «резидентку з ЛуганДону»,  аби зсередини знищити медичну галузь України, враховуючи Макіївську прописку очільниці КНП. Але я далекий від таких думок і все ж сподіваюся  на плідну співпрацю з будь-яким керівником задля колективу та задля земляків, котрі потребуватим меддомопогу. Звичайно, опитані працівники доповнили своїми баченнями ситуацію, що склалася і загальна картина стала цілком зрозумілою. А враховуючи про вже існуючі домовленості між мною та працівниками різних всеукраїнських ЗМІ щодо наступних зустрічей в ефірі, українці достеменно знатимуть природу виникнення знищення служби ЕМД. Але під час цієї відео конференції проявилася ще одна вкрай негативна риса керівників Центру – повний нігілізм у знаннях про права журналістів і відкритість спілкування в демократичних країнах чи ще гірше - навмисний прояв неповаги до професії журналістів, що вже межує з відповідними покараннями винуватців приховування інформації чи перешкоджання праці журналістів!  Намаганням скинути «зі здорової голови на хвору» свої ляпи, пан Куц О.С. – тільки не смійтеся! -  ще й погрожував подати позов до суду щодо запрошених нами журналістів.  Одним словом, маємо, що маємо! Самі журналісти вирішили покинути кабінет, аби не накаляти обстановку… Але прикрий випадок зафіксували на свої відео для майбутніх розбірок в інстанціях щодо перешкоджання роботі журналістів і відповідної заяви в Київську обласну раду.
  Сама зустріч нічим не відрізнялася від попередніх. Я намагався довести нашу правоту і фактами викривав обмани керівників Центру, які вони приводили на минулому засіданні.  Були опитані керівники різних філій Київщини щодо думки працівників про запропоновану оплату праці та щодо правового статусу нашої кімнати прийому їжі, не дивлячись на те, що всі ті керівники не мають аж ніякого відношення до нашого приміщення! Описувати їхні відповіді вважаю не доречними, адже ви й самі розумієте, що вони могли відповісти. Всі вони «їдять з одного корита», всі вони використовуватимуть адмінресурс, всі вони так чи інакше залежні від їхньої патронеси – Шарко О.М. і всі вони будуть рабськи підкорятися її рішенням!  Жаль тільки отих нещасних працівників, котрі вимушені працювати з ними. А думки медиків із інших філій нам добре відомі. Всі вони одностайні в одному, щоб ми не здавалися на милість ненажерливим керівникам,  щоб довели до логічної перемоги здорового глузду і не оглядалися на чиновників, які рано чи пізно  зникнуть, як роса на сонці й ніхто добрим словом про них не згадає!   А нам своє робить!
  Частина ІІІ
  24 квітня 2020 року відбулася чергова відео конференція з приводу розробки Колективного договору. Основною темою обговорення було питання щодо обрання фінансування поміж двох варіантів, а саме:
  а). чи залишається оплата праці по старій системі згідно з постановою №308,
  б). чи перейти на нову запропоновану адміністрацією оплату праці, яка передбачає, по-суті, пограбування медиків, які мають категорії, під благими намірами зрівняння зарплат усіх працівників, незалежно від їхньої кваліфікації.
  Зазначу відразу нашу першу невеличку перемогу!  Ми не дозволили керівникам пропихнути  їхню бандитську схему, та ще й чи не найпершими по всій Україні  показали  чиновникам  Центру екстреної медичної допомоги  згуртованість в боротьбі за власні права!  Як не намагалися керівники деяких інших філій догодити генеральній директорці, показуючи  сумнівні проценти підтримки своїх працівників нової форми оплати праці, все ж основна маса  свідомих робітників ЕМД Київщини своїми голосами сказала: «НІ» оманливим пропозиціям! Окрім цього, на  початку зустрічі електрик нашої станції провів присутнім київським опонентам - членам робочої групи -  невеличку професійну роз’яснювальну лекцію щодо використання електроплити в кімнаті прийому їжі на Білоцерківській станції та довів неспроможність і фахову невідповідність економістів КНП, які поклали на стіл генеральній директорці неправдиві показники, тим самим ввівши в оману всіх членів робочої групи. А якщо врахувати й те, що на минулому засіданні були  розвінчані  їхні неправдиві показники річних зарплат техпрацівників цієї кімнати, то стає цілком зрозумілим наміри керівництва КНП щодо знищення кімнати прийому їжі! А з урахуванням посланих ще раніше емісарів Центру в наше приміщення, в якому вони вимірювали корисну площу кімнати та нахабно шастали своїми брудними руками в холодильниках, картина набула пояснення їхньої кінцевої мети – загарбання наших кімнат для здачі в оренди приміщень нашої станції та мати із цього зиск!
  Тому сьогодні я наголосив керівникам КНП про неприпустимість навіть розгляду будь-яких питань щодо привласнення наших територій, зокрема й кімнати прийому їжі!
  Віктор Євтушенко, голова Незалежної Профспілки працівників БСЕМД.
  Далі буде…

     
 2. Подобається
  Ruskat получил реакцию от Євтушенко за запис в новинах, Про невмотивоване скорочення бригад ЕМД під час епідемії коронавірусу   
  Про невмотивоване скорочення бригад ЕМД під час епідемії коронавірусу на Білоцерківській станції екстреної медичної допомоги.
  Шановні мешканці міста Білої Церкви та району!  Шановні колеги!
  Нині на БСЕМД склалася вкрай небезпечна ситуація з кількістю бригад ЕМД на лінії щодоби!  Біла Церква та район налічує близько 330 тисячі мешканців, котрі сьогодні ризикують залишитися без медичної допомоги через штучне створення браку бригад на лінії.  Це стало можливим через жадобу високопосадовців  керівництва ЕМД Київщини, яке поставило за мету економити державні кошти не лише на медпрацівниках, а й на хворих і потерпілих Білоцерківщини.  Звичайно, що із цих заощаджених коштів керівництво матиме неабиякий зиск із грошового пирога Київської обласної ради.                                                                                                                  
  Ще донедавна діяв Наказ №500 МОЗУ, в якому чітко вказувалася цифра, яка регламентувала норми кількості бригад ЕМД на кількість населення, що обслуговується. Пригадаю ці показники: 1 бригада на 10 тисяч населення. Не потрібно бути великим математиком, аби зрозуміти, що по тим нормативним документам БСЕМД повинна була б мати 33 укомплектовані бригади для своєчасного фахового надання екстреної медичної допомоги населенню, яке входило до обслуги даної території.  Але знаючи про постійну хронічну нестачу фінансування медичної галузі, у нас ніколи ці нормативи не дотримувалися. Протягом багатьох років на станції зазвичай працювало на лінії до 18 бригад і працівники, навіть при такій нестачі, більш-менш справлялися з викликами, котрі поступали на службу №103.
  Останнім часом ледь не щомісяця навіть і така кількість бригад почала танути просто на очах. Нині дожилися до того, що на лінію щодоби виїжджає лише 9 -10 бригад, і це при тому, що 1 бригада медпрацівників щоранку виїжджає на чергування в далеке село Чупира,  для обслуговування можливих нещасних випадків на Одеській трасі чи навколишніх сіл. В сухому остатку нині на лінії залишається лише 8 -9 бригад!                                               
  Пересічні мешканці можуть справедливо запитати: «А в чому причина?». Сказати, що має місце, мовляв, відсутність карет швидкої допомоги чи небажання медиків працювати навіть на півтори ставки, щоб хоч якось заробити кошти до мізерних зарплат, не доводиться!  Нині на лінії може повноцінно працювати 14 бригад!  І ось тут на поверхню випливає така характеристика керівників Центру ЕМД, як цілковитий цинізм, байдужість і  «пофігізм» щодо долі хворих і потерпілих нашого регіону!   Головне – гроші, гроші, гроші…                                                                                                                                       Під час зустрічі у відео режимі з керівництвом Центру ЕМД, яким нині керує ще малодосвідчена, але досить настирлива та зухвала пані  генеральна директорша новоствореного КНП - Шарко О.М., профспілковий комітет станції наголошував на неприпустимість скорочення кількості бригад загалом, а тим паче – під час епідемії. І тут почався цирк за принципом українського прислів’я: «Гнат киває на Петра, а Петро – на Гната».  Артистично створюючи незрозумілий вигляд, пані Шарко попросила відповісти на це керуючого станцією Сурмачевського Д.В….  А той, в свою чергу, пояснив, що така команда поступила безпосередньо з Центру. Згодом прозвучала обнадійлива обіцянка пані  Шарко про неприпустимість скорочення посад медпрацівників (яких і так нині катастрофічно не вистачає!) і виправлення ситуації з кількістю бригад.
  Та не так сталось, як гадалось! Після відео конференції  з дня на день почали ще тугіше закручувати гайки!  Керівництву здалося мало того, що злочинно не вистачає бригад на лінії. Тому почалися репресії колективу! А саме – усіх перевели працювати на голу ставку без можливості підзаробити, старшим фельдшерам змін, які керують бригадами і ведуть кропітку роботу по взаємодії бригад на лінії, повністю замінили добове чергування на нічне, кабінет поповнення медичними препаратами планують зробити лише враннішнім, не думаючи про постійну цілодобову потребу в ньому, на очах намагаються знищити кімнату прийому їжі працівників, змушуючи до організації  ФОПу  на його місці, перевели під безпосереднє перебування бухгалтерів, кадровиків, фармацевта та інших у Київські пенати Центру тощо. І все це відбувається без законного погодження з Профспілкою!
  Неозброєним оком видно, що нинішнє безшабашне керівництво Центру вважає себе «божою канцелярією» і, керуючись вседозволеністю й самодурством, цілком ігнорує законодавчі постулати про обов’язкову взаємодію з Профспілкою!  Навіть у запропонованому Центром варіанті Колективного договору, який ми нині розробляємо, ними була внесена безсоромна пропозиція вважати керівництво КНП з «виключними повноваженнями», не згадуючи при цьому існування нашої Незалежної Профспілки, яка теж узаконено є однією із управлінських ланок установи!
  Всі ці питання нині гаряче обговорюються колективом БСЕМД. Кожен працівник турбується і про свою майбутню долю, і про долю нашого закладу, який має свою славну історію, свої набутки, якими захоплювалися колеги-медики не лише України, а й зарубіжжя. Завдяки нашій Профспілці, ми ніколи й нікому не дозволяли вирішувати питання з позиції сили та нахабства! Ми були і є відкритими до спілкування з будь-яким адекватним керівництвом! Ми пройшли нелегкий шлях, захищаючи своїх колег і законні вимоги в судах різних інстанцій, зокрема і у Верховному суді України! Ми захищали інтереси засобами страйків біля Кабміну та біля стін Верховної ради! Ми пройшли таке горнило випробувань, що нікому не дозволимо нас зневажати! А коли недолугі дії керівників переходили межі терпимості, Профспілка домагалася їхнього звільнення із займаних посад і такі керівники безславно канули в Лету!
  Тому заявляємо й нинішньому керівництву КНП КОР «КОЦЕМД та МК»: - не грайте з вогнем! Перестаньте випробовувати наше терпіння!  
  Останнім попередженням для керівників Центру буде ця стаття! Якщо найближчим часом не будуть зроблені правильні висновки, Профспілка подаватиме офіційні запити в Генпрокуратуру України, КОР, ВР, КМУ тощо на притягнення до кримінальної відповідальності усіх причетних за намагання знищити наш колектив і залишити без медичної допомоги хворих і потерпілих нашого регіону!   
  Щодо розробки Колективного договору.
  Шановні колеги! Як ми й домовлялися, Профспілковий комітет продовжує  інформувати  Вас про хід розроблення Кол.договору,  проект якого нам пропонує затвердити керівництво Центру. 
  На наше прохання спершу ми змусили колег робочої групи почати розгляд в Кол.договорі питання заробітних плат працівників. Адже решта питань хоч і є суттєвими, але такими, що не потребують якнайперших обговорень.
  Знаючи про те, як зухвало поводиться половина робочої групи зі сторони адміністрації, мною були запрошені всі члени ПК. Вони хоч і не мали право голосу, але стали свідками гарячих дискусій. Проте, я попередньо домовився із адміністрацією Центру про вимогу колективу щодо особистої зустрічі для обговорення нагальних проблем, які останнім часом почали виростати в колективі, як гриби. Для цього й були запрошені члени ПК. 
  Як і очікувалося, найгарячішою суперечкою стало питання щодо форми оплати працівникам.
  Ще під час керівництва Курмишева О.В. Центром я запропонував  йому ввести в проект нового Кол.договору  найсуттєвіше -  призначати зарплати працівникам виходячи із  розміру мінімальної зарплати в Україні, яка нині становить 4173 грн., а не від окладу чи мінімальної ставки в 3200 грн. Передбачалося, що зі щорічним зростанням  «мінімалки»  автоматично щороку зростатимуть і наші зарплати. Окрім цього ми з Олександром Васильовичем швидко досягнули згоди щодо збереження всіх доплат і введення надбавок, що врешті повинно було б мати такий вигляд: зарплата лікарів мала б складати до 20 тис грн, фельдшерів ,  які тільки-но прийшли працювати на станцію, - 8000 грн, а ті, які мали б категорійність – до 15-17 тисяч,  водії мали б отримувати щонайменше - 8000 грн. Але пізніше виникла ситуація, яка змушувала корегувати наші заплановані проекти по зарплатам. Якщо ми спочатку планували розмір зарплат, виходячи із суми в 176 грн на одного хворого, яку мала б виділяти НСЗУ, то пізніше ця цифра зменшилася спочатку до 157 грн, а врешті й до 117 грн. Цілком зрозуміло, що такі ціни на одного хворого є неприйнятними для формування запланованих нами отих перших зарплат. До цього додалося й те, що деякі надбавки якимсь чином вже не враховуватимуть як обов’язкові, а тому у формування зарплат не входитимуть.                                                                                                                     
  Керівництво запропонувало нам розглянути й затвердити в Кол.договорі свої розрахунки, які на перший погляд здавалися такими, що  буцімто ніхто не постраждає, а молоді спеціалісти, навпаки, мають від того виграти. Але із самого початку зародився сумнів у справедливості  їхньої «арифметики»!
  В чому ж ми вгледіли невідповідність?  Є таке правило у фізиці: «Якщо звідкись забрати і кудись примножити, то врешті загальна сума все одно залишиться сталою»!  Адже ніщо і ні звідки не береться. Якщо є загальна сума, то врешті вона такою і залишиться після перестановок. Натомість хтось отримає більше, а хтось, звичайно, менше! Та сама  невідповідність і з’явилася в тому, що для збільшення зарплат молодим спеціалістам, потрібно було б забрати у тих, хто має категорії і в якійсь мірі вирівняти зарплати всіх, лише з невеличкою різницею в кілька сотень гривень.
  І ось тут економісти Центру почали «впарювати» свої цифри! 
  Пояснюю в деталях!   (Цифри буду обнуляти для полегшення сприйняття інформації, а розміри зарплат вказуватиму ті, які нараховуються бухгалтерією ( по-народному - «грязними»)).    Для прикладу, візьму порівняльну схему зарплат найчисельнішої групи працівників – фельдшерів. Згідно з постановою №308 нині фельдшери з вищою категорією отримують 9500 грн (якщо відняти 19,5%, то вийде чиста зарплата). Керівництво Центру пропонує зняти з них і з тих фельдшерів, які мають першу категорію, по 1400грн. Врешті, по їхнім розрахункам ці фельдшери повинні отримувати по-новому 8100 грн.  Фельдшери з другою категорією практично нічого не втрачають і нічого не набувають. А ось молодим спеціалістам планують підняти зарплати до 6000 грн чистими, коли в решти фельдшерів після відрахування зарплати мали б стати 6700 грн чистими.  Тобто, різниця між фельдшерами з категоріями і без неї має становити якихось 700 грн!
  Тепер щодо лікарів! Нині у лікарів з вищою категорією нарахування зарплати складає 11800 грн., а після перерахунків повинна стани близько на 2000 грн меншою. 
  Водії прирівнюються до таких, в яких зарплати теж мають бути на рівні 6000 грн чистими.
  Запам’ятайте ці цифри, до них ми ще повернемося! 
  А зараз зробимо невеличкий екскурс до деяких законів України для ознайомлення зі статтями Кодексу Законів про Працю України, аби Ви могли порівняти їх із тим, що намагається зробити керівництво всупереч законодавству!!! 
  Стаття 16. Недійсність умов колективного договору.
  Умови колективного договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством і угодами становище працівників, є недійсними. 
  Стаття 247. Повноваження виборного органу первинної профспілкової організації на підприємстві, в установі, організації.
  3) разом з власником або уповноваженим ним органом вирішує питання оплати праці працівників, форм і систем оплати праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат. 
  Ст. 15 Закону "Про оплату праці": 1) виборний орган первинної профспілкової організації бере участь в укладенні колективного договору, в якому повинні визначатися всі умови оплати праці;
  2) якщо колективний договір не укладено, власник повинен погодити умови оплати праці з виборним органом.
  А тепер по суті! Спершу по фельдшерам!
  На нашій станції працює: 104 фельдшери з вищою категорією, 14 фельдшерів з першою категорією, 33 фельдшери з другою категорією та 50 фельдшерів без категорії.  Якщо у фельдшерів перших двох категорій забирають по 1400грн, - це становитиме загальну суму 165 200,00 грн!  По оцінкам бухгалтерії нині фельдшерам без категорії нараховують зарплати від 5000 грн до 6500 грн (без премій!). (Кожен може це перевірити по своїм зарплатним випискам!).  Але, не дивлячись на це, давайте їм додамо ще по 1000 грн із тих коштів, які забрали у категорійників. Тобто від суми 165 200, грн віднімемо  50 000грн. Залишилася сума – 115 200 грн! (запам’ятайте цю цифру!).                                                             Тепер перейдемо до лікарів!                                                                                                                              На станції працюють 19 лікарів з вищою категорією. З першою категорією працюють - 2 лікарі та з другою – 1.  Без категорії – 9 лікарів. Якщо з перших двох категорій зніметься по 2000грн, - це становитиме 42 тис грн. Додамо по пару тисяч лікарям без категорій, тобто – 18 тисяч. В чистому залишку по лікарям залишається – 24000 грн. 
  Якщо додати залишкові суми після грабунку фельдшерів та лікарів, то щомісяця Центр загрібатиме своїми  липким  руками  приблизно до 139 200,00 грн (115200,00+24000) !
  Ми ж з Вами не настільки дурні, щоб не розуміти в яких кишенях осідатимуть ці кошти! Правда ж?
  То ж добре подумайте чи потрібно нам вигадувати нові форми оплати тільки задля того, аби збідніти за рахунок невгамовних апетитів керівників Центру!                                                    
  Якщо Ви подумали, що це все, то ні!   Ми регулярно, мов ті батраки, носимо на своїх горбах хворих під час платних перевезень і за це нічого не отримуємо, бо, мовляв, виконуємо функції, прописані в трудових договорах. Натомість гроші потоками щомісяця пливуть в казну Центра, з якої безконтрольно годуються наші держиморди.  Довідка:   тільки з початку 2020 року наша станції перерахувала за платні послуги – 128 000 .00 грн !!!  Може із цих коштів хтось із працівників отримав премії чи допомогу? Якщо так, то я зніму капелюха і вибачусь, при умові, якщо це буде не один із керівників Центру!
  А такі послуги надаємо не лише ми! КНП налічує 7 філій, то ж нескладно додумати карколомні суми, які на нас зароблятиме Центр.
  І наостанок я розпишу Вам своє бачення вирішення проблеми за принципом українського прислів’я: «Якби я був полтавським соцьким»!
  Навіть за таким скудним фінансуванням НСЗУ і в залежності від посади працівникам можна без проблем  нараховувати зарплати   по такій схемі: техпрацівникам і водіям від 6000 до 8000 грн; фельдшерам (залежно від категорії) – від 8000 до 10000 грн, лікарям – від 10000 до 12000 !  Запитаєте звідки такий оптимізм? Відповідаю, розклавши цифри по поличкам:  Білоцерківщина налічує 330 тисяч мешканців. На кожного з них НСЗУ виділяє по 117 гривень в рік. Якщо помножити, то це буде – 38 610 000,00 грн. На нашій філії працює 322 працівники. Грубо кажучи, кожному дати по 10 тисяч зарплати і це становитиме 3 220 00,00 в місяць. За рік сума буде становити – 38 640 00,00 грн.  Так, ми бачимо, що є невеличке перевищення суми зарплат. А ще ж потрібні кошти на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, ліків тощо. Ось тут на допомогу прийдуть зароблені кошти на платних послугах!  А ще можна підключити кошти меценатів, спонсорів та місцевої влади.
  Десь отак, як зумів, я висвітлив свою суб’єктивну оцінку сьогоднішньої ситуації і проаналізував варіанти її вирішення. Кожен має право погодитися зі мною чи ні. Врешті, - вибір за Вами!
  21 квітня 2020 року робоча група заплановано зібралася на чергову зустріч.  За ініціативою профспілкового комітету БЦСЕМД на зустріч були запрошені журналісти регіональних ЗМІ, яких небезпідставно турбувало питання щодо невмотивованого зменшення бригад ЕМД на лінії, штучно створеного керівництвом КНП КОР «КОЦЕМД та МК» і зокрема генеральною директоркою – Шарко О.М.  Нині це питання турбує не лише медпрацівників  філії, а й стоїть на порядку денному кожного мешканця Білоцерківщини! Недаремно кажуть, що нечесні чиновники бояться відеокамер і намагаються уникнути таких зустрічей, ховаючись, мов щурі в норах.  Не стала винятком цього твердження і наша зустріч.  Чиновники абсолютно не були готовими до зустрічі з журналістами, не дивлячись на те, що я попередив адміністрацію, що журналісти не мають на меті ставити запитання, не втручатимуться в роботу робочої групи, а лише очікували відповіді  на поставлені мною питання керівникам щодо існуючої проблеми в нашому регіоні.
  Сказати, що це стало неочікуваним перфомансом  для управлінців Центру ЕМД, то означало б не сказати нічого. Це мало вигляд вибуху бомби в спокійному житті жаб’ячого болота! На очах адміністрації під час відео конференції чітко читалися  відчай і страх. Вони довго не могли оговтатися від такої «нахабності» нашої Профспілки. А очільниця Центру так і не змогла заронити й слова до самого кінця зустрічі. Замість неї ситуацією почав керувати один із її замісників – Куц О.С., перейнявши на себе керування усім процесом.  Журналісти так і не почули від Шарко О.М. відповіді про причини її злочинних  наказів щодо зменшення бригад на лінії, зокрема в час епідемії, та щодо урізання часів роботи медпрацівників до голої ставки. Навіть прозвучали фантастичні  висловлювання про те, що можливо до нас навмисно було заслано «резидентку з Лугандону»,  аби зсередини знищити медичну галузь України, враховуючи Макіївську прописку очільниці КНП. Але я далекий від таких думок і все ж сподіваюся  на плідну співпрацю з будь-яким керівником задля колективу та задля земляків, котрі потребуватим меддомопогу. Звичайно, опитані працівники доповнили своїми баченнями ситуацію, що склалася і загальна картина стала цілком зрозумілою. А враховуючи про вже існуючі домовленості між мною та працівниками різних всеукраїнських ЗМІ щодо наступних зустрічей в ефірі, українці достеменно знатимуть природу виникнення знищення служби ЕМД. Але під час цієї відео конференції проявилася ще одна вкрай негативна риса керівників Центру – повний нігілізм у знаннях про права журналістів і відкритість спілкування в демократичних країнах чи ще гірше - навмисний прояв неповаги до професії журналістів, що вже межує з відповідними покараннями винуватців приховування інформації чи перешкоджання праці журналістів!  Намаганням скинути «зі здорової голови на хвору» свої ляпи, пан Куц О.С. – тільки не смійтеся! -  ще й погрожував подати позов до суду щодо запрошених нами журналістів.  Одним словом, маємо, що маємо! Самі журналісти вирішили покинути кабінет, аби не накаляти обстановку… Але прикрий випадок зафіксували на свої відео для майбутніх розбірок в інстанціях щодо перешкоджання роботі журналістів і відповідної заяви в Київську обласну раду.
  Сама зустріч нічим не відрізнялася від попередніх. Я намагався довести нашу правоту і фактами викривав обмани керівників Центру, які вони приводили на минулому засіданні.  Були опитані керівники різних філій Київщини щодо думки працівників про запропоновану оплату праці та щодо правового статусу нашої кімнати прийому їжі, не дивлячись на те, що всі ті керівники не мають аж ніякого відношення до нашого приміщення! Описувати їхні відповіді вважаю не доречними, адже ви й самі розумієте, що вони могли відповісти. Всі вони «їдять з одного корита», всі вони використовуватимуть адмінресурс, всі вони так чи інакше залежні від їхньої патронеси – Шарко О.М. і всі вони будуть рабськи підкорятися її рішенням!  Жаль тільки отих нещасних працівників, котрі вимушені працювати з ними. А думки медиків із інших філій нам добре відомі. Всі вони одностайні в одному, щоб ми не здавалися на милість ненажерливим керівникам,  щоб довели до логічної перемоги здорового глузду і не оглядалися на чиновників, які рано чи пізно  зникнуть, як роса на сонці й ніхто добрим словом про них не згадає!
  А нам своє робить!
  Віктор Євтушенко, голова Незалежної Профспілки працівників БСЕМД.
 3. Подобається
  Ruskat получил реакцию от Євтушенко за запис в новинах, Звернення до Зеленського В.О щодо "вбивчого реформування", запровадженого Шарко О.М   
  Президенту  України
                                                 Зеленському Володимиру Олександровичу
                                                         голови Незалежної профспілки 
                                                      працівників Білоцерківської станції  
                                                           екстреної медичної допомоги
                                                         Євтушенка Віктора Арсенійовича
                                                          Вул.Водопійна,40, м. Біла Церква,
                                                          Київської області (067 843 27 13)
                                       Лист-звернення.
  Шановний Володимире Олександровичу!
  Від імені багаточисельного колективу Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги просимо Вас перейнятися проблемою не лише нашого колективу, а й мешканців Білоцерківщини та допомогти у вирішенні штучно створеної  злочинної ситуації чиновниками Київської обласної ради і, зокрема,  керівництвом КНП КОР «КОЦЕМД та МК»!
  Обставина, що обговорюється в цьому зверненні:  про невмотивоване скорочення бригад екстреної медичної допомоги під час епідемії коронавірусу на Білоцерківській станції екстреної медичної допомоги (далі – БСЕМД).
  Нині на БСЕМД склалася вкрай небезпечна ситуація з кількістю бригад ЕМД на лінії щодоби!  Біла Церква та район налічує близько 330 тисячі мешканців, котрі сьогодні ризикують залишитися без медичної допомоги через штучне створення браку бригад на лінії.  Це стало можливим через жадобу високопосадовців  керівництва ЕМД Київщини, яке поставило за мету економити державні кошти не лише на медпрацівниках, а й на хворих і потерпілих Білоцерківщини.  Звичайно, що із цих заощаджених коштів керівництво матиме неабиякий зиск із грошового пирога Київської обласної ради.
  Ще донедавна діяв Наказ №500 МОЗУ  (до речі, дія якого й до нині не спростована!),  в якому чітко вказувалася цифра, яка регламентує  норми кількості бригад ЕМД на кількість населення, що обслуговується.  Пригадаю ці показники: 1 бригада на 10 тисяч населення. Не потрібно бути великим математиком, аби зрозуміти, що по цим нормативним документам БСЕМД повинна була б мати 33 укомплектовані бригади для своєчасного фахового надання екстреної медичної допомоги населенню, яке входить  до обслуговування даної території.  Але знаючи про постійну хронічну нестачу фінансування медичної галузі, у нас ніколи ці нормативи не дотримувалися. Протягом багатьох років на станції зазвичай працювало на лінії до 18 бригад і працівники, навіть при такій нестачі, більш-менш справлялися з викликами, котрі поступали на службу №103.
  Останнім часом ледь не щомісяця навіть і така кількість бригад почала танути просто на очах. Нині докерувалися до того, що на лінію щодоби виїжджає лише 9 -10 бригад, і це при тому, що 1 бригада медпрацівників щоранку виїжджає на чергування в далеке село Чупира,  для обслуговування можливих нещасних випадків на Одеській трасі чи навколишніх сіл.  А віднедавна, через масове захворювання на коронавірус в гуртожитку  м.Вишневе,  туди  щодня відправляється на чергування ще 1 карета ЕМД нашої станції й також із повним складом бригади. В сухому остатку нині на лінії залишається лише 7 – 8 бригад!                                                                                                                                              Ви, пане Президенте, справедливо запитаєте:  «А в чому причина?».   Так ось, сказати, що має місце, мовляв, відсутність карет швидкої допомоги чи небажання медиків працювати навіть на півтори ставки, щоб хоч якось заробити кошти до своїх мізерних зарплат, не доводиться!  Нині на лінії може повноцінно працювати 14 бригад!  І ось тут на поверхню випливає така характеристика керівників Центру ЕМД, як цілковитий цинізм, байдужість і  «пофігізм» щодо долі хворих і потерпілих нашого регіону!   Головне – гроші, гроші, гроші…
  Під час зустрічі у відео режимі з керівництвом Центру ЕМД, яким нині керує ще малодосвідчена, але досить настирлива та зухвала пані  генеральна директорка новоствореного КНП - Шарко О.М., профспілковий комітет станції наголошував на неприпустимість скорочення кількості бригад загалом, а тим паче – під час епідемії.  І тут почався цирк за принципом українського прислів’я: «Гнат киває на Петра, а Петро – на Гната».  Артистично створюючи незрозумілий вигляд, пані Шарко попросила відповісти на це керуючого станцією Сурмачевського Д.В….  А той, в свою чергу, пояснив, що така команда поступила безпосередньо з Центру. Згодом прозвучала обнадійлива обіцянка пані  Шарко щодо неприпустимості скорочення посад медпрацівників (яких і так нині катастрофічно не вистачає!) і подала сподівання на виправлення ситуації з кількістю бригад на лінії під час чергувань. Та не так сталось, як гадалось! Після відео конференції  з дня на день почали ще тугіше закручувати гайки!  Керівництву здалося мало того, що злочинно не вистачає бригад на лінії. Тому почалися репресії колективу! А саме – усіх перевели працювати на голу ставку без можливості підзаробити, старшим фельдшерам змін, які керують бригадами і ведуть кропітку роботу по взаємодії бригад на лінії, спочатку повністю замінили добове чергування на нічне, а нині взагалі вивільнили ці посади! Кабінет поповнення медичними препаратами  перевели на 12-годинний графік денного  чергування, не думаючи про постійну цілодобову потребу в ньому! На очах намагаються знищити кімнату прийому їжі працівників, змушуючи до організації  ФОПу  на його місці!  Перевели під безпосереднє перебування бухгалтерів, кадровиків, фармацевта, медреєстраторів та інших у Київські пенати Центру тощо. І все це відбувається без законного погодження з Профспілкою! Неозброєним оком видно, що нинішнє безшабашне керівництво Центру вважає себе «божою канцелярією» і, керуючись вседозволеністю й самодурством, цілком ігнорує законодавчі постулати про обов’язкову взаємодію з Профспілкою!  Навіть у запропонованому  варіанті Колективного договору, який ми нині розробляємо, керівниками була внесена безсоромна пропозиція вважати адміністрацію КНП КОР «КОЦЕМД та МК» з «виключними повноваженнями», навіть не згадуючи при цьому існування нашої Незалежної Профспілки, яка теж узаконено є однією із управлінських ланок установи! Всі ці питання нині гаряче обговорюються колективом БСЕМД. Кожен працівник турбується і про свою майбутню долю, і про долю нашого закладу, який має свою славну  вікову історію, свої набутки, якими захоплювалися колеги-медики не лише України, а й зарубіжжя.  Мешканці  Київщини добре обізнані з цією ситуацією і справедливо обурюються на владу, яка чинить на місцях цинічний «бєспрєдєл»! Завдяки нашій Профспілці, ми ніколи й нікому не дозволяли вирішувати питання з позиції сили та нахабства! Ми були і є відкритими до спілкування з будь-яким адекватним керівництвом! Ми пройшли нелегкий шлях, захищаючи своїх колег і законні вимоги в судах різних інстанцій, зокрема і у Верховному суді України!  Ми захищали інтереси медиків засобами страйків біля Кабміну та біля стін Верховної ради!  Ми пройшли таке горнило випробувань, що нікому не дозволимо нас зневажати!  А коли недолугі дії керівників переходили межі терпимості, Профспілка домагалася їхнього звільнення із займаних посад і такі керівники безславно канули в Лету!                                                  Ми голосно заявляли  нинішньому керівництву КНП КОР «КОЦЕМД та МК», щоби ті не гралися з вогнем і негайно припинили свої злочинні дії!   Але віз і нині там! Нам достеменно відомі факти використання адмінресурсу керівниками інших філій Київщини задля тиску на пересічних працівників, якщо їхні підлеглі не погоджуються працювати в таких умовах!   І все це й далі відбувається за мовчазної згоди пані генеральної директорки КНП – Шарко О.М. та її замісників!
  Висновок: просимо Вас негайно втрутитися в ситуацію, яка має місце в медичній галузі на Київщині та  притягнути до кримінальної відповідальності усіх причетних за намагання знищити наш колектив  і залишити без медичної допомоги хворих і потерпілих нашого регіону!    
  27 квітня 2020 року.
  Віктор Євтушенко, голова Незалежної Профспілки працівників БСЕМД.
 4. Подобається
  Ruskat получил реакцию от Євтушенко за запис в новинах, Запізніла реакція КНП КОР КОЦЕМД МК на виявлений брак фінансування   
  Сьогодні було проведено збори ініціативної групи за участі керівників підрозділів та генерального директора для обговорення питання дофінансування фонду заробітної плати та виплати надбавок за боротьбу з коронавірусною інфекцією в умовах пандемії.
  Було прийнято рішення оформити та направити відкритий лист-звернення Президенту та прем'єр-міністру України з вимогою переглянути недостатнє фінансування Національною службою здоров'я України.

  Віктор Євтушенко: Пізно схаменулися!  Де ви, горе-керівники були раніше, коли нам була потрібна ваша підтримка, як керівників?  Вам уже ніхто не вірить! А Герасименко (профспілкова шлюха) хай підітреться оцим вашим опусом! Воно жодного разу навіть не прокоментувало ситуацію, в яку САМЕ ВИ довели людей!!! Ви спонукали людей до початку звільнення!!! Я звинувачую усіх вас у злочинних діях і бездіяльності, які ви своєю керівною бандою довели працівників до зубожіння! Саме ви, а не уряд, виконували і продовжуєте виконувати свої забаганки задля знищення служби ЕМД на Київщині! І немає вам прощення ! Ви не ввійшли в історію, ви в неї вляпалися! Вас усіх вже ненавидять!   Вам ще не раз віділлються сльози скривджених вами працівників! Горіти вам усім у пеклі за те, що виконуєте злочинні накази Цариці!!!
 5. Подобається
  Ruskat получил реакцию от Євтушенко за запис в новинах, В.А. Євтушенко Мав зустріч з Сисоєнко І.В.   
  Шановні колеги! Сьогодні спілкувався з нардепом ВР минулого скликання Сисоєнко І.В. Обговорили нинішню ситуацію навколо нашого колективу. Пані Ірина переживає за всю нашу ЕМД на Київщині, для якої свого часу вона багато зробила користі. Наразі вона є відомою волонтеркою і допомагає багатьом медпрацівникам із забезпеченням засобами індивідуального захисту та різноманітною медапаратурою для лікарень. На моє прохання вона пообіцяла на наступному тижні привезти для нас 150 висококласних захисних костюмів та рукавичок. Окрім цього Ірина Володимирівна займеться юридичною опікою нашого Кол.договору, проект якого ми наразі розробляємо. Маю за честь передати всім вам найщиріші вітання від пані Ірини та побажання триматися в цей нелегкий час.Маю вам повідомити і те, що також на тому тижні в народного депутата України Бабенка М.В. заплановані ряд зустрічей із високопосадовцями Київської обласної ради щодо вирішення наших нагальних проблем, до яких призвело недолуге керівництво КНП на чолі з пані Шарко. Серед інших, будуть розглянуті питання про невмотивоване скорочення бригад на лінії, про невиплату коштів за роботу з хворими на COVID-19, про надання можливості працювати без штучногоурізання чергувань тощо. Також буде продовжено надання нам юридичної допомоги щодо розробки Кол. договору.  Принагідно передаю вітання колективу і від Бабенка М.В. Зі слів працівників Адміністрації Президента України нас запевнили в тому, що завдяки відкритому зверненню до пана Президента, який недавно було адресоване мною від імені колективу, було проаналізовано й озвучено в контексті звернення Президента до народу України в нещодавному зверненні. Нас почули і ми маємо сподівання, що загальними зусиллями зможемо зберегти свої законні права на працю і достойний заробіток.
  З повагою, голова ПК - В.Євтушенко.
 6. Подобається
  Ruskat получил реакцию от Євтушенко за запис в новинах, Коментарі наших колег стосовно пані Шарко   
 7. Подобається
  Ruskat получил реакцию от Євтушенко за запис в новинах, Візит до колективу БСЕМД Сисоєнко І.В   
  Сьогодні до нас в гості завітала наш давній друг і помічник, медичний юрист, президент Всеукраїнської асоціації фізичної медицини, реабілітації і курортології, Народний депутат України VIII скликання Ірина Сисоєнко. Знаючи про нелегке сьогодення медиків України, зокрема й про колег Білоцерківської станції ЕМД, пані Ірина подарувала засоби індивідуального захисту, поцікавилася нашими проблемами та проінформувала про шляхи їх вирішення. Ірина Володимирівна пообіцяла й надалі опікуватися та всіляко допомагати у вирішенні питань, які порушуватимуть законні права працівників. Від імені колективу БСЕМД щиро зичимо Ірині Володимирівні міцного здоров'я (і лише на 36,6), творчого довголіття і всіляких сімейних гараздів! Будьте щасливі!
 8. Подобається
  Ruskat получил реакцию от Євтушенко за запис в новинах, ВІДПОВІДЬ ПАНУ КУЦУ О.С. НА ЙОГО ПАСКВІЛЬ ВІД 12.06.2020 РОКУ.   
  Нещодавно пан Куц О.С. на сторінках ФБ дозволив собі некоректні трактування щодо мене та деяких невирішених питань робочої групи, яка займається напрацюванням проекту Колективного договору. Очевидно, що і я також маю моральне право на відповідь і своє бачення щодо поведінки самого Олега Степановича та його часом згубну роль в протидії Профспілкам під час напрацювань проекту. Перед усім хочу нагадати читачам деякі далеко неоднозначні сторінки із життя самого пана Куца, які не афішуються в ЗМІ, але добре відомі в кулуарах багатьох медиків України. Не торкатимуся теми його звільнення з посади головного лікаря КЗ "Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", коли мало місце кримінальне розслідування корумпованого діяння керівника, а лише пригадаю більш пам’ятні кульбіти колишнього члена організації НДП України. Так ось, під час правління МОЗом Ульяни Супрун перекиньчик Куц став чи не єдиним серед лікарів України палким прихильником її згубних реформ в медичній галузі. А взявши до уваги його лакейську прихильність до високопосадовців, пані Супрун знайшла в своєму «клубі» тепленьке містечко і для вірнопідданого пана Олега. Саме з того моменту поміж відомими керівниками медичної галузі України за Куцем міцно приклеїлося звання «хамелеон» та інші більш непристойні дратування! Олег Степанович завжди відрізнявся хитрістю й підлістю. Ці ознаки його характеру оцінив кожен, хто так чи інакше співпрацював із ним. Про це і я згодом відчув на власній «шкірі», коли доля звела нас під час роботи над проектом Колективного договору. В очі пан Куц неначе божою росою крапає, а поза очі цей функціонер-кар’єрист стає підлим ворогом і лицеміром! Під стать йому і його помічниця в КНП КОР «КОЦЕМД та МК» - пані Тріщинська Л.І., яку вже давно варто було б вигнати із займаної посади і забути про її існування, яка тримається лише на доносах на своїх колег та на повному погодженні з усіма злочинними проектами своєї роботодавці - ген.директорки! Ця сатана в спідниці підсиджувала не одного керівника і саме завдяки своєму лицемірству приросла до крісла першого зама, чекаючи доки її винесуть на смітник історії разом із тим кріслом! Ось такими горе-замісниками й оточила себе пані Шарко О.М. і повністю покладається на їхнє нашіптування. Адже вигідно мати біля свого «корита» таких підлих хитрунів і підлабузників, знаючи про свою неспроможність керувати таким великим колективом, як КНП. Звичайно, вдячна патронеса щомісяця їм призначає шаленні премії за їхнє вірнопідданство та підлість! А тепер щодо розробки проекту Колективного договору. Чомусь пана Куца і Ко абсолютно не бентежило питання нечесного нарахування зарплат численним замісникам гендиректорки, натомість стривожило питання про законні відрахування 0,3 % коштів на діяльність Профспілок! На моє зауваження членам робочої групи, яке звучало дослівно: «… А вас не «коробить» від того, що ви самі собі в Колективному договорі призначили космічні зарплати порівняно з медпрацівниками КНП? Невже вас влаштовуватиме те, що в пересічного фельдшера оклад буде близько 3200 грн, а у вас 18-20 тисяч і вище?». І ви знаєте, ні в кого навіть не проявилося залишків совісті, аби якось вирівняти наші зарплати. А одна колега по робочій групі пояснила так: «А ви думаєте нам легко цілий день сидіти за комп’ютером і нараховувати вам зарплати?»!!! Але про такі моменти пан Куц воліє не згадувати. Натомість, аби мене хоч якось очорнити за мою позицію, він намагається засобом приниження опонента виправдати свою неспроможність переконання! Не вдаючись в роз’яснення Законодавства України для пересічних колег, приведу лише норми чинних законів, аби розвіяти сумніви щодо піднятого питання! І не потрібно бути визначним юристом, аби второпати про що йдеться! Так ось: Відповідно до ст. 250 КЗпП та ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» роботодавці зобов'язані відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці з віднесенням цих сум на валові витрати, а у бюджетній сфері - за рахунок виділення додаткових бюджетних асигнувань. Згідно ст. 246 КЗпП України первинні профспілкові організації на підприємствах, в установах, організаціях та їх структурних підрозділах представляють інтереси своїх членів і захищають їх трудові, соціально-економічні права та інтереси. Відповідно до п. 6.3.3. та 6.3.4. Статуту Підприємство зобов’язане створювати для працівників належні і безпечні умови праці, забезпечувати додержання чинного законодавства України про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування. Забезпечувати своєчасну сплату податкових та інших обов’язкових платежів з урахуванням своєї статутної діяльності та відповідно до чинного законодавства України. Тобто зазначені відрахування є обов’язком роботодавця (що підтверджується, зокрема рішенням суду по Справі № 174/580/16-ц (включаючи рішення Верховного суду). Відрахування коштів первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу не відноситься до виплат матеріальної допомоги найманим працівникам, одноразових виплат, заохочення членам органів управління кооперативу. Відповідно до ст. 133.4.1. Неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту. Згідно ст. 133.4.2. Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Тобто сплата обов’язкових платежів, визначених законодавством (у тому числі профспілці), є прямим обов’язком підприємства, у тому числі і відповідно до Статуту (п. п. 6.3.3. та 6.3.4.), ніяким чином не стосується розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України), членів такої організації, працівників членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб, а відносяться до видатків на утримання такої неприбуткової організації. Р.S. І насамкінець, наша Профспілка ніколи не відмовлялася від витрати коштів на культмасові та спортмасові заходи, які повинні організовувати ми разом із адміністрацією. Питання лише в тому, що Профспілці заборонено витрачати кошти на оздоровлення не її членів! Для цього Роботодавець повинен винайти кошти для усіх своїх працівників, незалежно від членства в Профспілці, а не за їхній рахунок начисляти собі космічні щомісячні премії! Тож давайте будемо називати речі своїми іменами, а не маніпулювати свідомістю пересічних працівників, які не навчені достеменно розбиратися в законодавчій плутанині. З повагою, голова Незалежної Профспілки – В.Євтушенко.
 9. Подобається
  Ruskat получил реакцию от Євтушенко за запис в новинах, ОСТАННІЙ БАСТІОН   
  Шановні колеги та мешканці Київщини! Знову доводиться звертатися до вас як за порадою, так і для того, щоб розкрити перед вами правду про те, що нині насправді коїться в царині екстреної медичної допомоги. Впевнений, що та ситуація, в якій перебуває служба ЕМД Білої Церкви, мало чим відрізняється від тої, яку переживають наші колеги всієї області. Адже і фінансування, і керівництво у нас спільне – комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради «КОЦЕМД та МК».
  Зменшення бригад екстреної медичної допомоги на лінії набуває катастрофічних ознак через штучне скорочення штатних посад, а значить і робочих місць. Для прикладу, на кінець минулого року в нашому місті штатних одиниць було розраховано на 19 бригад, а на всю Білоцерківську філію, яка обслуговує районні центри Сквири, Тетіїва, Узина, Володарки та Ставища, - на 29 одиниць! Ще не минуло й півроку, як кількість штатних одиниць в Білій Церкві зменшилася до 12 бригад (на 330 тисяч населення міста та району), а разом з райцентрами – до 21! Але й ці показники є оманливими. Адже насправді щодня виїжджали в місті 8-9 бригад, а нині поки що – 9-11 (і це незначне тимчасове збільшення відбулося після нашого розголосу в ЗМІ та завдяки безпосередній допомозі Народного депутата України Миколи Бабенка та небайдужих громадян). А в районних центрах ситуація куди гірша: в них працює по 1 бригаді і лише в Сквирі – 3 одиниці. Через примусове переведення працівників на голу ставку, без надання можливості працювати бодай на додаткові 0,25 ставки, в райцентрах часто до кількох днів взагалі відсутні бригади ЕМД на лініях! Тут стає звичним виїжджати на виклики бригадами в неповному складі (лише 1 фельдшер, замість 2-х), грубо порушуючи положення про екстрену медичну допомогу. Найприкріше те, що все це відбувається підло в час всесвітньої пандемії на коронавірус COVID-19!
  Стало звичною практикою керівниками філій прикривати свої недоліки щодо недостатньої кількості бригад на лінії так званим «навантаженням на бригаду». Такого визначення юриспруденція ще не знала! В жодній країні світу ця абракадабра не є мірилом для отримання підвищених зарплат, доплат чи премій. А на Київщині ця словесна конструкція переходить зі статистичного поняття в «розумні голови» наших керівників, які уявили себе професорами юридичних академій. Це все одно, що пожежникам затверджувати норматив по кількості пожежогасіння за добу, чи іншій спорідненій службі – поліції – ставити завданням зловити енну кількість порушників протягом чергування. Але досить смішок, адже недокерівники це сприймають всерйоз і керуються надуманими постулатами на свій розсуд. Певно було б усім смішно, якби не ставало так сумно. Справа в тому, що завдяки видуманому т. зв. «навантаженню» вони скорочують бригади на лінії, посади, мінімізують години чергувань до 1,0 ставки, ставлять працівників у такі умови, що ті вимушені звільнятися тощо. Все це відбувається не через брак карет швидкої допомоги чи недостатню кількість фахівців… Якраз навпаки – є на чому працювати, є працівники, які готові виходити на чергування хоч і на 2,0 ставки, але… але…але…
  Не потрібно бути далекоглядним, аби зрозуміти, що на фоні недостатнього фінансування медичної галузі, таке намагання керівників установи є не чим іншим, як гонитва до власної наживи. Адже за зекономлені на працівниках, на хворих і на ресурсах кошти ці рвачі безумовно мають високі зарплати та премії. А щоб мати ще більші прибутки за рахунок обездолених підлеглих працівників, новітні нувориші скорочують ряд важливих посад. Так під каток скорочення потрапили відповідальні фельдшери змін та підстанцій, дезінфектори, фельдшери кімнати поповнення медикаментами, технічні працівники кімнати прийому їжі тощо. Зазнали істотних змін умов праці бухгалтери, кадровик , фармацевт, медреєстратори та ін.
  Графіки змінності чергувань вже звично не затверджуються представниками Профспілки, не дивлячись на прямий обов’язок роботодавця згідно із чинним законодавством України. Адміністрація філії (керівник і головний фельдшер) неухильно дотримується усних вказівок генерального директора підприємства щодо злочинного переведення працівників на голу ставку, добре пам’ятаючи про власну наживу у вигляді премії за рабську покору. Натомість вимоги Профспілки нахабно ігноруються. Ці чортяки не бояться ні карного переслідування, ні людського осуду , втративши не лише відчуття страху, а й елементарну совість!
  Окремо хочеться сказати про ситуацію навколо боротьби пересічних працівників з коронавірусом. Вже набила оскому згадка про практично відсутнє належне фінансування усіх тих, хто так чи інакше брав і бере безпосередню участь в ліквідації епідемії. Вибіркова форма оплати так званих 300% просто принижує не стільки медиків, скільки уряд України. Скільки не намагаюся, а таки не можу згадати світових аналогів такого відношення до своїх рятівників, як це чиниться в нашій державі. Та, врешті, Бог з тими копійками! Але ж мова не про те. Соромно признатися, що урядовці в 21 столітті не спроможні забезпечити працівників екстреної медичної допомоги засобами індивідуального захисту! Ми щодня наражаємо себе на небезпеку інфікування. Та якби ж тільки себе! Наші сім’ї також знаходяться в групі ризику через можливу передачу нами коронавірусу своїм рідним. Хвалити Бога, що подекуди трапляються благородні волонтери, які по мірі своїх статків забезпечують нас якимись засобами. Але чи через незнання, чи через дорожнечу індивідуальні костюми, які волонтери нам дарують, не відповідають належним стандартам захисту. Це так звані «малярні» захисні халати, які апріорі не можуть убезпечити від інфекції. Але, знаючи про невідповідність захисту, наша адміністрація закриває очі на ці неподобства і проводжає на боротьбу з коронавірусом своїх підлеглих в самісіньке вогнище! І як це розуміти? А коли після обслуговування таких хворих працівники проходять дезінфекцію, ці костюми так промокають наскрізь, що спідня білизна довго не може висохнути. А якщо до цього додати й часті випадки обробки працівників просто на вулиці в нічний час, коли повітря близько нульових позначок, і обов’язкове сорокахвилинне перебування в такому стані виключно на повітрі, то якось невільно згадуються вітчизняні герої другої Світової війни, яких німці мордували в люті морози, обливаючи холодною водою!
  Та й це ще не все! Віднедавна на станції закінчилися постоли (бахіли), без яких неможливо обслуговувати виклики інфікованих хворих. То наші новатори додумалися замінити їх медичними шапочками! Так-так, на взуття натягують шапочки і чимчикують на виклики. Та якби ж вони хоч трішки захищали від інфікування, то ні ж! Але наші працівники свідомі того, на що вчилися і кому давали клятву Гіппократа! Якщо це не щоденні маленькі подвиги моїх колег, то самі додумайте, яку назву підібрати цій безкорисливій праці медиків!
  Передбачаю ваші запитання: « А де ж захисні костюми, які зобов’язана б закупити адміністрація?». Якщо бути до кінця чесним, то поясню: ще пару місяців тому керівництво КНП закупило аж 95 костюмів, а ще трохи пізніше – 30 штук із китайської допомоги. Оце і все! Не потрібно бути великим математиком, аби втямити формулу їх кількісного використання. Якщо щодня ми обслуговуємо по 3-4 виклики з підозрою на коронавірус, а одягається в ці костюми по 1-2 чоловік (не враховуючи водія, який має трохи інші обладунки), то за місяць ми так чи інакше не матимемо жодного ЗІЗ.
  Часто-густо нам доводиться обслуговувати перевезення з далеких регіонів Київщини через банальну відсутність захисних костюмів на інших філіях. А кожен такий виклик займає від 2-х до 4-5-и годин. Ось і поміркуйте про наявну кількість бригад на лінії, якщо пару карет швидкої допомоги по суті виключені через зайнятість на таких перевозках! А не доведи Господи, якщо в цей час трапиться якась техногенна аварія чи багаточисельна ДТП, то хто буде їх обслуговувати при такій катастрофічній нестачі медиків?
  Кажуть: «Одна біда не ходить, а за собою ще й лихо водить»! Так ось наразі торкнуся іще однієї чутливої проблеми. А саме, через програні невмілими діями тендери на закупку ліків та паливно-мастильних матеріалів, зараз станції ЕМД знаходяться в патовій ситуації, якщо це не назвати кризою! Як я не силував свій мозок, а таки не зміг згадати за свою майже сорокарічну практику на нашій станції отакого ганебного явища, як відсутність необхідних медикаментів! Ви легко зрозумієте розпач медиків під час неможливості надати повноцінну медичну допомогу хворим і постраждалим. Немає елементарних ліків, які раніше ніколи не були в дефіциті (магнія сульфат, нітрогліцерин, новокаїнамід, фуросемід, наркотичні засоби, глюкоза, фізрозчин тощо). Ви не повірите, але до цього списку варто додати навіть відсутність розчину перекису водню, шприців (20,0), крапельниць, звичайних медичних масок, тест-смужок до глюкометрів та ін.
  Все чуттєвішими стають перебої з паливно-мастильними матеріалами. На ремонт санітарних автомобілів немає жодної копійки.
  Напевно вам цікаво, а де ж працівники знаходять можливості діставати бодай саме найнеобхідніше? Поясню… Часто медики за свої кошти купують ліки, не дивлячись на свої мізерні зарплати. А водіїв уже давно привчили справляти автомобілі за свій рахунок!
  Отак і виживаємо, з року в рік сподіваючись на покращення життя. І так протягом кількох десятиліть невиправдано надіємося на чудо. Пенсіонери тихо відходять, так і не дочекавшись ні пристойного життя через найменші зарплати за свій нелегкий труд, ні нормальних умов праці, які приносили б заслужену гордість за багато спасенних життів.
  Часом думаю, невже ми заслужили на таку «повагу» з боку можновладців за свій тяжкий «хліб»? Чим же ми так завинили? Так, звичайно, ми винні! Винуваті лише в тому, що сильно любимо свою професію, що тяжко навчалися багато років благородній справі, що раз і назавжди дали клятву нашим вчителям, що жодного разу не зрадили обраному шляху…
  То, врешті, поясніть нам за що ж ви, можновладці, нас тероризуєте?!
  Вам невтямки, що ми теж хочемо жити по-людськи, що ми теж хочемо ростити своїх діток в нормальному соціумі, що ми повинні мати пристойні статки, аби не виглядати на викликах, як безхатченки, що ми потребуємо не лише поваги, а й елементарного захисту від посягань недоброзичливців… Натомість ви нині намагаєтеся «зняти з нас останню свитку» у вигляді демонтажу агрегатів з нашої кімнати прийому їжі, робите все можливе, аби змусити нас перебиватися випадковими «лівими» заробітками через неможливість чесно заробляти своєю працею, ви змушуєте нас виправдовуватися перед хворими через відсутність ліків, залишаєте нас наодинці з багатьма іншими проблемами, які ви самі ж і породили.
  На превеликий жаль керівники Білоцерківської станції ЕМД вже давно «простелилися» під генерального директора і живуть окремо від колективу. Варто порівняти їхні зарплати + доплати + премії за зразкове знищення нашого колективу, за скорочення підлеглих, які зарано повірили в порядність своїх керманичів, за неподання цілісних списків на оплату 300% за роботу з хворими на коронавірус, за цілковиту мовчанку і байдужість до знищення нашої кімнати прийому їжі, за безпрецедентний «пофігізм» щодо відсутності ліків на станції, за злочинну незахищеність медиків під час епідемії, за свавілля на підстанціях Білоцерківської філії, за скорочення бригад на лінії, за переведення працівників на голу ставку, за знищення вкрай необхідних посад, а значить людей і робочих місць тощо.
  Все це відбувається не вві сні!!! Це наяву, це зараз... Наші горе-керівники тримаються за свої посади, як воша за кожуха. Вони давно продалися щедрому начальству за тридцять срібників! Нині Профспілка оточена з усіх боків гідними осуду шулерами, які просто ігнорують елементарне право на працю! І найприкріше те, що в цій зграї найбільше стараються наші безпосередні керівники станції, яких Я ЗВИНУВАЧУЮ в злочинних діях за те, що виявилися підлими маріонетками й колаборационістами! Саме їхніми руками нас нині вбивають!
  Але те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими! Вірю, що наш останній бастіон – Незалежну профспілку - нікому не здолати, бо він тримається на колективізмі працівників, котрим уже нічого втрачати!
  20.05.2020 р.
  Голова НПСП БСЕМД Віктор Євтушенко.
 10. +1
  Ruskat отреагировал в Ruskat за запис в новинах, Мітинг медиків 5 жовтня під стінами ВРУ   
  Працівники екстреної медичної допомоги вийшли на мітинг під стіни Верховної Ради України з вимогою покращити умови роботи (5.06.2018)

  Нажаль сьогодні медицина перебуває хоч і наче б то в реформованому, але не найкращому стані, що й підтвердили водії, які працюють на своїх робочих й донині автомобілях - УАЗах. Але, хоч ресурс цього транспорту вже цілком вичерпано, вони все ще на ходу, хоча з комфортом в них все далеко не ідеально.

  Також, від імені медичних працівників, що перебували в чей час під стінами парламенту виступила Ірина Сисоєнко, намагаючись привернути увагу "слуг народу" до кричущих проблем з фінансуванням в галузі охорони здоров'я.


   
   
   
   ×