Перейти к содержанию
Портал БСЕМД.
 • Державні кошти на "швидку" допомогу - не може бути лише для 5 областей України. Що це за експерименти та пілоти? Прошу підписувати петицію, давайте разом вимагати виконання Конституції України, де всі громадяни мають рівні права на збереження життя і здоров'я! 
  Посилання на петицию.
 • Оголошення профспілки

 • Ruskat
  Ruskat

  Чи буде збережена «екстренка» на Київщині?

     (0 відгуків)

  П’ятого жовтня близько двохсот лікарів екстреної медичної допомоги Київщини зібралися під стінами Верховної Ради на акцію протесту, щоб висловити незадоволення діями уряду.

  За словами протестувальників, сьогодні екстрена медична допомога фінансується за дискримінаційним принципом, деякі області, наприклад, Вінницька і Полтавська, отримують кошти вже вдруге за рік, а Київська практично не має фінансування з держбюджету протягом принаймні двох років. Також медикам часто-густо доводиться працювати із застарілою матеріально-технічною базою – на «антикварних» машинах і такому ж медичному обладнанні, без елементарних ліків і в жахливих умовах, виконувати надвідповідальну роботу збереження життя і водночас отримувати копійки. Уже це спричиняє масовий відтік молодих спеціалістів із галузі, які вважають за краще працювати за кордоном, де вони отримують гідні заробітні плати і достойні умови праці.

  – Після того, як з’явилася інформація, що у 2019 році планують виділити кошти лише на 5 областей – Вінницьку, Тернопільську, Полтавську, Донецьку, Одеську та місто Київ – де медикам підвищать зарплати, придбають нові машини та медичне обладнання, працівники екстреної медичної допомоги Київщини вирішили провести акцію протесту. До них, звичайно, долучилися і представники Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги, адже ми розуміємо, що у наступному році ризикуємо вчергове не отримати жодної копійки із державного бюджету на утримання галузі, не говорячи вже про її розвиток, – наголосив голова незалежної профспілки Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги Віктор Євтушенко.

  За його словами, сьогодні, поки триває формування держбюджету на наступний рік, у представників «екстренки» ще є можливість довести, що у питаннях фінансової допомоги екстреній медичній допомозі не може бути жодного поділу між областями і натяку на дискримінацію.

  Цього ж дня у Верховній Раді прозвучало звернення до прем’єр-міністра України від медиків екстреної медичної допомоги Київської області, а також було оголошено про початок збору підписів під електронною петицією.

  Медики запевняють, якщо уряд не візьме до уваги їхні вимоги, наступним кроком стане страйк працівників «екстренки», які не виходитимуть на роботу.

  bigari.jpgНаталія Бігарі, депутат Київської обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я

  Я впевнена, якщо сьогодні бюджет, який віддали на розгляд Кабміну, буде підтримувати і прем’єр-міністр Володимир Гройсман, а там суттєві обмеження для галузі охорони здоров’я, то, повірте, цього не зрозуміють на місцях – ні органи місцевої влади, ні населення. Зокрема і, напевно, головне – цього не зрозуміють медики, які вже натерпілися за останні 26 років так, що сил чекати на покращення просто немає. І якщо Кабмін не зверне увагу на всі проблеми, які існують сьогодні в екстреній медичній допомозі, то завтра міністри вимушені будуть одягнути білі халати і лікувати хворих. От лише не впевнена, що із цього щось вийде.

  kurmyshov.jpgОлександр Курмишов, керівник КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»

  Усі лікарі, які зібралися 5 жовтня під Верховною Радою, вважають, що уряд, запропонувавши реформу екстреної медичної допомоги лише в 5 областях України, продовжує ганебну практику поступового знищення медицини. Адже сьогодні в екстреній медичній допомозі у всіх областях України гостро стоять питання придбання спеціалізованого автотранспорту, медичного обладнання, підвищення рівня заробітної плати для медпрацівників. Лише нам для налагодження нормальної роботи потрібні 100 машин швидкої медичної допомоги, обладнаних сучасною медичною апаратурою.


  bartkivskiy.jpgВадим Бартківський, учасник АТО, фельдшер Білоцерківськоїghbdsn станції екстреної медичної допомоги

  Минулого року медпрацівники збиралися біля Кабміну. Тоді до нас вийшов профільний міністр, який пообіцяв, що у нас усе буде, проте на сьогодні, на жаль, медицина систематично знищується.

  Мені хочеться звернутися не лише до працівників «екстренки», але і до тих людей, до яких ми приїжджаємо щодня: «Допоможіть нам зберегти медицину, тому що без нас ваше існування також під загрозою. Нам потрібно не лише зберегти галузь, а і поставити її на нормальні рейки, щоб медики мали достойні заробітні плати, працювали на сучасному обладнанні, а не виїжджали за кордон».

  Змінено користувачем Ruskat
  Зворотній зв'язок


×