Перейти к содержанию
Портал БСЕМД.
 • Фінальний етап роботи над Колективним Договором

     (0 відгуків)

  Шановні колеги!

  Робота над нашим Колективним договором добігає кінця і вийшла на фінішну пряму. Залишилося узгодити кілька важливих моментів і врахувати Ваші зауваження. Тому просимо Вас поставитися до аналізу проекту з усією відповідальністю, аби потім протягом багатьох років не пошкодували за прийнятий важливий документ, який раптом Вас може й не задовольнятиме.

  Наш Роботодавець (гендиректорка Шарко О.М ) та голова їхньої профспілки (Герасименко В.С) вже хоч сьогодні готові підписати запропонований ними варіант Колективного договору. Не вперше на нашу Профспілку приходять поштові пересилки із готовими прошитими Колективними договорами  з  наполегливими проханнями поставити підпис голови Незалежної профспілки під документами, які вже були засвідчені підписами й печатками вищезгаданих чиновників.  Але чи задовольняє даний проект Колективного договору Незалежну профспілку, а значить і всіх працівників КНП КОР «КОЦЕМД МК»?  Певно, що такий документ у повному обсязі нас не може задовольнити і зараз!  Особливо щодо Додатку до "Оплати праці"! Очевидно, що й ті напрацювання, за які боролися члени нашої Профспілки і врешті досягли їх узаконення, також не можуть задовольнити й адміністрацію КНП КОР "КОЦЕМД МК".  Але засобами компромісів нам таки вдалося досягнути хоч якоїсь домовленості між сторонами. Адже протистояння не може продовжуватися вічно!

  Напевно Ви більше ніде не знайдете прикладів такого всебічного ґрунтовного й довготривалого опрацювання проекту Колективного договору, як це довелося проводити робочій групі.  Членам Незалежної профспілки багато шо вдалося відстояти, а в чомусь довелося й поступитися. Наша категорична незгода з деякими принциповими умовами оплати праці призводила до шаленого спротиву керівництва КНП, яка виражалася в неприкритому переслідуванні голови ПК. Та все ж це не стало перепоною до відстоювання законних прав пересічних працівників нашої установи, а навпаки - гартувала нас до подальшої боротьби, адже всі ми відчували величезну відповідальність не лише за нинішніх колег, а й за тих, хто рано чи пізно прийде на наші робочі місця.

  Важко переоцінити допомогу народного депутата України Бабенка М.В,, радника Міністра охорони здоров'я Сисоєнко І.В., начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області  Коцупала Д.В., депутата БМР Облапа П.В. та інших юристів, котрі були з нами пліч-о-пліч у цій нерівній боротьбі за відстоювання законних прав!                 Наразі висловлюємо щиру подяку всім працівникам Київської області, які підтримали не лише нас, а перед усім самих себе та своє майбутнє! На жаль, знайшлися в колективах не лише цілком байдужі колеги, а й  такі, котрі на догоду начальству постійно намагалися встромити палки в колеса того возу, якого ми тягнули на своїх плечах! Але Бог їм суддя! Історія все розставить на свої місця!                                                                   

  Кожен крок, кожен поступ у роботі комісії ми широко висвітлювали в різних засобах масової інформації, намагалися донести хід перемовин до кожного працівника служби ЕМД Київщини, нічого не приховуючи.

  Кілька тижнів тому (16.04) Вам було запропоновано ознайомитися із виробленою формулою оплати праці для всіх категорій працівників. Результати показали, що ця формула оплати праці, напевно, всіх задовольняє, адже критичних відгуків від працівників не поступало й зауважень з Вашого боку теж не надходило.  На підставі цього сторони дійшли висновку, що запропонована формула оплати праці приймається без будь-яких зауважень!     

  В нашій роботі ми намагалися узаконити підняття заробітних плат працівникам усіх категорій, аби не було такої величезної різниці між найбільш оплачуваною посадою (гендиректорка – від 1500 доларів) та найменш оплачуваною (100 – 200 доларів). Хотілося б не зрівнялівки із зарплатами керівників, а бодай тої суми, аби всі працівники отримували б хоча б той мінімум, на який можна було б не виживати, а жити!

  Під час остаточного опублікування тексту Колективного договору впало у вічі кількість керівних посад КНП різного калібру! Практично половина посад є керівними: із 87 штатних посад керівниками чи «провідними спеціалістами» різних рівнів виявилися щонайменше  39! Відповідно й зарплати у цих спеців на порядок більші, аніж у водія чи санітарки.

  Коротко про наші напрацювання.

  Завдяки наполегливому відстоюванню власних позицій Незалежній профспілці вдалося узаконити в майбутньому Колективному договорі ряд позитивних нововведень. Зверніть хоча б увагу на деякі пункти Колективного договору, які члени Незалежної профспілки вибороли під час упертого спротиву адміністрації:

     а) Додаток №3, п.1.4 « … на виплату зарплат буде направлено 75 % від сум фінансування за договором з НСЗУ».   Про таку  3/4  частку наших зарплат ще рік тому ми могли тільки мріяти!;

     б) Додаток №4, п.1.2 та п.2.1 свідчили про запропоновану керівництвом абракадабру у вигляді «… преміювання за особливо важливу роботу»!  Можна розуміти, що таке осипання грошима чекатиме тих працівників, котрі займаються сексотством у колективах чи близькі до оточення адміністрації друзі. Тобто своя комісія по присудженню премій призначатиме самим собі «найкращим» премії, як це робиться й до нині! Наразі нам пообіцяли цей «витвір мистецтва» керівників видалити з тексту;

     в) Щодо складу комісії по присудженню премій не може бути двозначності в такому важливому документі, яким є Колективний договір.  Ми не збираємося надалі миритися з таким станом! Всі добре розуміють, що являє собою ця закрита групка випадкових  людей, котрі потрапили туди за вказівкою гендиректорки і паразитують під її крилом до нині. Ця приватна структура керівників  більше не може мати ніякого морального права на існування!

  Тому ми вимагаємо чітко узаконити наступні квоти в комісії по присудженню премій:

  3 члени – від адміністрації,

  3 члени – від усіх трьох Профспілок, які нині діють в установі (Білоцерківська, Броварська і проадміністративна, яку очолює пан Герасименко В.С.)

  6 членів – від кожної філії Київщини, котрі будуть обиратися волевиявленням колективів, а не адміністрацією.

  Вбачаємо цілком достатню кількість людей в комісії в складі 12 її членів для прозорої та чесної роботи!;

     г) Додаток №4, п.3.2 повинен доповнитися залученням Профспілок у вище згадану комісію із законним наділенням прав клопотати про присудження премій працівникам;

     д) З п.2.4.2. вимагаємо вилучити з тексту «…   Зберігати та не розголошувати … інформацію про господарську діяльність Роботодавця…» через те, що господарська діяльність КНП не може бути приватною чи приховуватися від стороннього ока, адже вона підпадає під ознаки публічної інформації. Від нас і без цього пункту багато чого ховають, аби працівники ніколи не дізналися правди!

  І  насамкінець хочемо пригадати, що під час роботи примирної комісії в стінах Національної служби примирення і посередництва, ми багато в чому поступилися заради знаходження компромісів. Під час цих засідань адміністрація взамін нам практично нічого не запропонувала. То ж тепер і ми чекатимемо від наших керівників цих незначних поступок з  їхнього боку аби, врешті, закрити питання Колективного договору.

            Р.S. Ще раз наполегливо просимо кожного працівника КНП КОР «КОЦЕМД МК» переглянути й проаналізувати остаточну редакцію майбутнього Колективного договору. Готові розглянути Ваші пропозиції під час останнього засідання робочої групи. Ваші зауваження та пропозиції надсилайте на адресу Центру.

  З повагою, голова НПСПБСЕМД  В.Євтушенко.

  6 травня 2021 року.                                                                                                                 Зворотній зв'язок


×
×
 • Створити...