Перейти к содержанию
Портал БСЕМД.
 • Державні кошти на "швидку" допомогу - не може бути лише для 5 областей України. Що це за експерименти та пілоти? Прошу підписувати петицію, давайте разом вимагати виконання Конституції України, де всі громадяни мають рівні права на збереження життя і здоров'я! 
  Посилання на петицию.
 • Оголошення профспілки

 • Ruskat
  Ruskat

  Щодо нападу на бригаду ЕМД у Чорноморську

     (0 відгуків)

  Уляна Супрун:

  Цитата

  Вчора близько 3-ї ночі у Чорноморську в Одеській області стався напад на бригаду екстреної медичної допомоги. На медиків напав чоловік, до матері якого викликали швидку. Фельдшер бригади отримав закриту черепно-мозкову травму, струс мозку та численні забої, водій – забої та садна голови.

  На місце події одразу викликали поліцію, Службу громадської безпеки та ще одну бригаду швидкої. Постраждалих госпіталізували, на даний момент вони проходять додаткові обстеження. Поліція затримала нападника. З’ясувалось, що під час нападу він знаходився у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння.

  Ситуація, коли нападають на лікарів екстреної медичної допомоги, які щодня рятують людські життя, неприпустима. Найгірше, що такі випадки непоодинокі по всій країні. Упродовж 2013 –2017 років в Україні було зареєстровано 543 злочини, вчинені проти життя і здоров’я медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків, троє із яких померли.

  Добре, що у випадку в Чорноморську медпрацівники одразу звернулися до поліції та нападника затримали. Розраховую на професійність і швидке розслідування цієї ситуації.

  Проте, як свідчить практика, після погроз та легких тілесних ушкоджень працівники бригад екстреної медичної допомоги зазвичай не звертаються до правоохоронних органів, пояснюючи це відсутністю часу, коштів на отримання належної правової допомоги для захисту своїх прав тощо. Подібні випадки часто не фіксуються в статистиці, а конфлікти і погрози не беруться на облік.

  До того ж, почастішали випадки, коли працівники служби екстреної медичної допомоги отримують відмову у супроводі поліції або ж в оперативному виїзді на такі виклики.

  Працюємо разом із Національна поліція України, щоб розв'язати цю проблему та посилити захист наших медиків. Зокрема — запровадити супровід медичного працівника, за його зверненням представниками Національної поліції України. Також встановити кримінальну відповідальність за погрози та посягання на життя медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків.

   

   

  Наразі у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 6311 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безпечних умов надання медичної допомоги», який включено до порядку денного. Міністерство охорони здоров'я України звернулося до Андрій Парубій посприяти першочерговому ухваленню цього законопроекту.

  Змінено користувачем Ruskat
  Зворотній зв'язок


×